Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako dekodirati NOKIA telefone?

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Kako dekodirati NOKIA telefone?

[ Pregleda: 7259 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
77.243.26.*



Profil

icon Kako dekodirati NOKIA telefone?10.01.2018. u 08:46 - pre 75 meseci

Ne sajtu http://www.unlock-free.com/nokia/nokia-5110.html mogu se dekodirati razni tipovi telefona.Treba ukucati IMEI i dobije se kod koji treba ukucati #pw+CODE+1# ili ako je kodiran na mrežu network Fido or Rogers in Canada ukucati #pw+CODE+7#.

Tu se pojavljuju "nedoumice"

Potoje 2 opcije;

-Nokia reset-dobije se 1 kod za reset/unlock

-Nokia unlock-traži se odabir mreže za Srbiju:I za svaku mrežu daje različit kod.Za Ooredoo ne daje i nešto neće ni za Telenor .

-Telenor
-Vip
-MTS
-Ooredoo-(šta je to????)

-Ukucao sam kod u opciji MTS i dobio EROR.Ima još nekoliko kodova..Mislim da može samo 3 puta da se kuca kod a posle telefon trajno blokira.

Koji kod ukucati?Ili možda može na drugi način dekodirati "kolekcionarske" telefone Nokia 5110 i Nokia 6150?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako dekodirati NOKIA telefone?10.01.2018. u 13:19 - pre 75 meseci
Na koju ti je mrezu zakljucan telefon ?

To je besplatni stari Kalkulator , koji izracunava kod , na osnovu imei broja i broja mobilnog operatera . VIP ti nije zanimljiv jer u vreme tih telefona , VIP nije ni stigao . Takodje tada nije bio Telenor , vec Mobtel .

Trebalo bi na netu da potrazis , ne ovo sa sajta , nego samostalni program , za PC . Ovaj stari Nokia telefon je serija 2 , te nisam probao sa tim kalkulatorom, ali sam otkljucao pre 10-tak godina par serije 3 . Nokiu 3410 i 1100 koje su bile zakljucane na Mobtel , tada takodje kada su telefoni kupljeni nije jos bilo Telenora .

Znaci nabavi stari , originalni program , ima ga na netu , gde se pominju ti stari operateri , jer je tada MTS bio samo 064 itd . Nije bilo kao danas vise pozivnih za svakog operatera , sto je vazno prilikom Kalkulacije , jer svaki opareter ima svoj kod .

Najstariji telefoni su samo tu sifru i prikazivali , oni malo noviji su znali da napisu i tri slova drzave pa brojeve mreze , a tek neka novija generacija je mogla da ispise MTS na primer .
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
77.243.25.*



Profil

icon Re: Kako dekodirati NOKIA telefone?10.01.2018. u 14:15 - pre 75 meseci
Postoji problem...
Ne znam na koju su mrežu kodirani telefoni. Mislim na neku nemačku ili austrijsku.Kad ubacim našu karticu pojavi se -SIM karte nicht angenemmen--------SIM kartica nije prihvaćena

Ni na jednom telefonu ne piše koja je mreža ni na telefonu ni na bateriji...
Da li to znači da se ne može dekodirati?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako dekodirati NOKIA telefone?10.01.2018. u 16:02 - pre 75 meseci
U tome i jeste problem, i bolje da vise ne pokusavas , jer podizes , taj brojac , pa ce da blokira .

Znaci ne treba da upisujes operatera i drzavu , kartice koju sada imas , vec drzavu i operatera , na koji je telefon Zakljucan !

Ako to ne znas , koji je operater strani zakljucao telefon, bolje ne pokusavati .
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
77.243.27.*



Profil

icon Re: Kako dekodirati NOKIA telefone?10.01.2018. u 18:57 - pre 75 meseci
Za šta služi na sajtu opcija reset/unlock???
Ukuca se IMEI i dobije se kod, a ne traži podatak na koju mrežu je kodiran.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako dekodirati NOKIA telefone?10.01.2018. u 20:02 - pre 75 meseci
Dacu ti link foruma gde imas dosta o starim telefonima . Postovi su stari , tako da na linkove sa foruma ne racunaj da su vise zivi , ali mozes da steknes predstavu sta i kako treba raditi .

Inace ti modeli DCT 2 , su bili prilicno zeznuti , posebno u to vreme , jer se vrlo tesko dolazilo do potrebne opreme . To je prvi Nokia telefon koji je imao ARM procesor , ali je za otkljucavanje trebalo koliko se secam upisati novi softwer , nije bilo moguce samo ga otkljucati , kako je sa kasnijim modelima bilo moguce , tzv. parcijalno fleshovanje .

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f131/?pp=20&daysprune=-1

Tu ima svega i svacega , pa ako imas vremena mozes da istrazujes .

Fleshovanje , je naravno izraz koji se tada nije koristio, jer telefon nije ni imao Flesh memoriju , nego eeprom , koji je trebalo iscitati , otkriti kljuceve , i preprogramirati .

To danas sumnjam da se bilo koji serviser i seca , sta sve treba raditi , a nema vise niko ni potrebnu opremu .Naravno da i kad bi bilo ne bi se isplatilo , jer bi usluga servisa bila skluplja nego telefon .
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kako dekodirati NOKIA telefone?10.01.2018. u 20:11 - pre 75 meseci
Tesko ces u kucnoj radinosti to otkljucati, a i ti sajtovi nisu pouzdani.

Najbolje je da odneses u neki servis da ti to odrade, trebalo bi da ima ispod baterije `jtag` pinove i uz neki odgovarajuci box bi trebalo da moze da se otkljuca. Nisam siguran kako bese za te matore telefone, ali svaki iskusan serviser ce ti to odraditi za neku crkavicu, tipa 500-800din.
Ja licno nikada nisam imao srece da za DZ otkljucam neku NOKIA-u. Samsung mi je nekako vise lezao i dosta starijih modela se otkljuca sa raznim kodovima...Nokia ili brute force ili na BOX i razni software za kalkulaciju.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Kako dekodirati NOKIA telefone?11.01.2018. u 16:25 - pre 75 meseci
Ako je nemacki mozda je Vodafone mreza,mora da moze skoro sam neku staru Nokiu, prvo reset na fabricka podesavanja,bez kartice,pa onda ispratiti uputstva sa net-a za taj model.,osim ako nije zakljucan preko SIM kartice.,Probaj sa kucanjem brojeva 12345., za nas MTS - 0000 ili 00000000
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
77.243.23.*



Profil

icon Re: Kako dekodirati NOKIA telefone?11.01.2018. u 16:59 - pre 75 meseci
Gde da ukucam 12345?
 
Odgovor na temu

karson
slobodni umetnik

Član broj: 331563
Poruke: 77
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Kako dekodirati NOKIA telefone?14.01.2018. u 08:24 - pre 75 meseci
Imam drugi telefon ,NEC. Kada ubacim karticu traži da ukucam 8 cifara;

koristite tačan SIM
Unesite SIM lozinku
8 cifara
potvrditi

SIM kartica ima PUK kod od 8 cifara.

Ako to ukucam,da li će telefon uvek tražiti PUK kod?

[Ovu poruku je menjao karson dana 14.01.2018. u 10:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Kako dekodirati NOKIA telefone?

[ Pregleda: 7259 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.