Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ugradnja unutrasnjeg termometra u automobilu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: ugradnja unutrasnjeg termometra u automobilu

[ Pregleda: 3057 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
212.200.26.*



Profil

icon ugradnja unutrasnjeg termometra u automobilu20.06.2015. u 21:23 - pre 106 meseci
Treba mi pomoć u sledećem:
Naime koje je najidealnije mesto u unutrasnjosti karoserije (kabini) automobila za postavljanje SONDE za merenje temperature vazduha u autu, tj mesto gde ce ona biti najrealnija, a ovo sve iz razloga sto preko tog instrumenta trebam povezati AC klimu da mi na odredjenoj temeraturi ukljuci kompresor klime.
Hvala
Slobo
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: ugradnja unutrasnjeg termometra u automobilu20.06.2015. u 22:35 - pre 106 meseci
Nema realnog merenja temperature u kabini vozila.... cak i fabricki automatski sistemi ne mogu tu mnogo da naprave.

Ako ti je auto na suncu realno je u kabini 50 stepeni, ako ti zadas recimo 22 stepena sto ljudi najcesce rade, klima ce raditi neprestano i opet nece moci da postigne tu temperaturu.
Automatski sistem ima smisla ako dugo vozis auto pa sitem ima vremena da postigne zadatu temperaturu, za kratke relacije najbolje su manuelne komande.
Inace idealno mesto je u samoj sredini vozila u visini ramena, ali tamo nemas gde da postavis senzor, pa se fabricki postavlja ili na centralnoj konzoli ili na retrovizor.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ugradnja unutrasnjeg termometra u automobilu31.07.2015. u 07:38 - pre 105 meseci
Moze li neko da mi pomogne u sledecem.

Iz toyote rav4 2.0 d, 2003 godine izvadio sam originalni radio koji je pokazivao spoljasnu temperaturu.
Umesto istog ugradio sam multimedijalni uredjaj, takodje za isti auto ali taj uredjaj u sebi nema opciju merenja temperature.

Moze li mi neko pomoći kako da nadjem koja je zica u onoj gomili kablova od radia, SONDA - senzor kako bi istu iskoristio za povezivanje sa drugim estrernim meracem temperature.

Hvala.
Slobo
 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: ugradnja unutrasnjeg termometra u automobilu

[ Pregleda: 3057 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.