Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AdriaHost utočište za spamere

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: AdriaHost utočište za spamere

[ Pregleda: 12460 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon AdriaHost utočište za spamere03.11.2011. u 20:57 - pre 150 meseci
Nekim čudom sam dospeo na spam listu sajta polacene(dot)rs
i nakon što sam ih regularno prijavio ovoj hosting firmi dobijem neverovatan odgovor:
"Ne možemo odgovarati za korisnike koji imaju zakupljen dedicated server kod nas, obzirom da se radi o iznajmljivanju hardware-a i linka."

WTF ?

Koliko znam kod iznajmljivanja dedicated servera hosting kompanije se UVEK trude da im IP pool ne dospe na RealtimeBlackList-e, jer klijent će da ode a IP ostaje. Barem ozbiljne hosting kompanije.

Inače dotični spamer je već izbačen sa Eunetovog hosta negde u Avgustu ako se dobro sećam, baš zbog spama.

Prijavio sam ga danas na spamcop.net i još neke RBL.
Imate li još neki predlog za borbu ?
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+18 Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere02.01.2012. u 09:47 - pre 149 meseci
Isti problem. Spamuju me na nekoliko e-mail adresa a da se nikada nisam prijavio kod njih niti bilo sta trazio od njih.

Prvo su me spamovali sa servera:

Return-Path: <[email protected]>
Received: from GSC.main (goldberglist.gridsrv.net [94.127.2.78])
by mx.google.com with ESMTPS id s7si2632929fac.184.2011.07.09.06.43.08
(version=TLSv1/SSLv3 cipher=OTHER);
Sat, 09 Jul 2011 06:43:09 -0700 (PDT)

Tada sam obavestio: [email protected] i [email protected]

Onda su presli na:
Return-Path: <[email protected]>
Received: from server.polacene.rs ([94.75.243.38])
by mx.google.com with ESMTPS id

Od tada rade sta hoce jer ih izgleda provajder u tome potpuno podrzava.

Server se nalazi na:
IP address: 94.75.243.38 is from Netherlands(NL) in region Western Europe
Host name: server.polacene.rs
polacene.rs NS ns27.adriahost.com 86400s
polacene.rs NS ns28.adriahost.com 86400s

Koliko vidim serveri su na:
inetnum: 94.75.243.0 - 94.75.243.255
netname: LEASEWEB
descr: LeaseWeb
descr: P.O. Box 93054
descr: 1090BB AMSTERDAM
descr: Netherlands
descr: www.leaseweb.com
remarks: Please send email to "[email protected]" for complaints
remarks: regarding portscans, DoS attacks and spam.
remarks: assignment LEASEWEB 20080723
country: NL
admin-c: LSW1-RIPE
tech-c: LSW1-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: LEASEWEB-MNT
source: RIPE #Filtered


Posto adriahost ne reaguje pisacemo i zvati telefonom Leaseweb. Nadam se da su oni uljudniji i da se trude
da njihovi korisnici budu korektni.

Osebe koje drze domen a ovako se lepo ponasaju su:

Registrar: CRI DOMAINS
Owner: Goldberg doo
Address: Pop Lukina 17, Beograd, Srbija
ID Number: 20094460
Tax ID: 104108821
Administrative contact: Milos Stanic, Stronghold doo
Address: Kneza Milosa 62 , Beograd, Serbia
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+18 Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere02.01.2012. u 10:00 - pre 149 meseci
http://adriatek.com/Stronghold-dokument.pdf

Izgleda su to iste firme. Tako da izgleda ne vredi zaliti se na polacene.rs Adriateku i Adriahostu.

Da probamo ovako. Da ih zamolimo da prestanu sa slanjem nezeljenih i netrazenih poruka:

1.

Miloš Stanić
Direktor firme i osnivač Adriatek i Adriahost. Po profesiji sportski trener, ali poslednjih 10 godina živi od web-a. Kada nije u kimonu ili na nekoj stazi u prirodi, slobodno vreme provodi sa porodicom.
2.

Dragan Lalić
Ko-osnivač Adriatek i Adriahost. Sa ogromnim iskustvom iz oblasti razvoja web aplikacija, dizajna i fotografije. Kao anti-stres terapiju koristi padobran.
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+18 Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere08.01.2012. u 19:10 - pre 148 meseci
Posle obracanja Leaseweb-u, od njih nisam dobio odgovor. Medjutim Leaseweb je SPAM-eru prosledio moju poruku pa sam od njih dobio odgovor. Ukratko moja adresa se nalazi u njihovoj bazi. Ne znaju kako se tamo nasla. Svima salju poruke i daju mogucnost odjave onima koji ne zeli da primaju ovakve poruke. Skripta koja radi odjavu "nekada ne radi", pa su u mom slucaju odjavu uradili rucno.

Ono sto me posebno pogadja je to sto nije u pitanju adresa koja se koristi u zvanicnoj komunikaciji, niti je javno objavljena ili se nalazi negde na internetu. Moja sumnja je da su do adrese dosli ekstrakcijom iz podataka njihovih korisnika i ekstrakcijom iz logova njihovih servera. Pretpostavljam da je to vec ozbiljno krivicno delo.

Sledi prepiska

NAPISAO posiljalac SPAM-a

Poštovani *,
izvinjavamo se ukoliko Vam je naš newsletter izazvao bilo kakve neprijatnosti.
Isto tako, molimo i da razumete da je email marketing jedan od najčešćih načina animiranja i prikupljanja novih članova i fanova,za sve web portale. Samo je to razlog što je i Vama lično stizao naš letter.
Za sve one koji žele da se odjave sa naše mailing liste, postoji link za automatsku odjavu u dnu našeg lettera.
Ako, slučajno, taj link nije radio u trenutku kada ste želili da se odjavite, to je onda sigurno trenutna greška na serveru na koju mi,na žalost, ne možemo da utičemo. Zato je potrebno ponoviti postupak odjave malo kasnije.
Obzirom da ste nam se Vi direktno obratili, mi smo ručno izbrisali vašu email adresu sa naše mailing liste.
Srdačan pozdrav,
*
P*laC*ne.r*

MOJ ODGOVOR
Postovani gosp. *,
Ovakav vid marketinga nije u skladu sa dobrom poslovnom praksom
i predstavlja SPAM tipa opt-out. Vi saljete velike kolicine poruka
primaocima koji to nisu trazili.
Kako ova adresa nije javno objavljena niti se koristi u vecem obimu,
veoma me interesuje na koji nacin ste dosli do iste?
Sa postovanjem,
*

PONOVNI ODGOVOR posiljaoca SPAM-a

Poštovani *,
pre svega, želim Vam sve najbolje u 2012. godini !
Što se tiče slanja mailova, potpuno se slažem da je svaka neželjena pošta zapravo spam,
i ja je lično, na svojim privatnim mailovima, primam jako puno i svakodnevno - naravno, bez
mog zahteva ili saglasnosti za prijem tih poruka. Bavim se takvim poslom, pa onda nalazim
i opravdanost za to, jer je to poslednjih godina postao jedan uobičajeni kanal za brzo i efikasno
plasiranje raznih poslovnih servisa i sadržaja (od reklamiranja novih proivoda i usluga, promotivnih
akcija, test vožnji novih modela, otvaranje novih restorana, tržnih centara do novogodišnjih čestitki
i raznih institucionalnih obaveštenja-statističkih podataka, novih propisa, partijskih izbora itd).
Naravno, da je to za sve one koji to ne žele da primaju, neželjena pošta - i za njih postoji
opcija da se momentalno odjave sa te mailing liste, i time se zaštite od daljeg dobijanja mailova.
Verujte, naše dosadašnje iskustvo (koje nije veliko, od juna meseca 2011) u slanju mailova na veći
broj adresa, pokazuje veoma visok procenat onih ljudi koji žele da dobijaju takve mailove, i na osnovu njih,
postaju naši članovi ili fanovi. Taj procenat je oko 98%, što je, složićete se, nešto što nam ipak dokazuje
da naša aktivnost nije toliko uznemirujuća ili negativna po naše primaoce.
I svestka iskustva govore da je email marketing postao vodeći internet servis za brzo i efikasno animiranje
svake ciljne grupe u bilo kojoj vrsti biznisa (najveći sistem grupne kupovine Groupon u Americi napravio je
najveći poslovni rast u celoj američkoj privredi, isključivo na bazi email marketinga).
Naše mailing liste su proizvod našeg dužeg rada u direktnom marketingu (od 2006.g), od kada se pažljivo
formiraju i ažuriraju te liste. I Vaša lična adresa je deo te ukupne mailing liste, ali sa sigurnošću ne mogu
Vam tačno reći kako je ona uključena u našu mailing listu. Naročito što i ne znam čime se Vi lično bavite
i da li smo do sada mogli imati dodirnih poslovnih kontakata.
Na kraju, napominjem da je portal P*la*ene.*s samo jedan od naših web projekata koje radimo, i da se
trenutno isključivo za njegove potrebe koristi ova mailing lista. Za sve ostale poslove, koristimo druge
marketinške servise.
Još jednom, puno ličnog i poslovnog uspeha u Novoj !
Pozdrav,
*
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere08.01.2012. u 23:04 - pre 148 meseci
Kad mu se sledeći put javiš pomeni mu da je ta njegova ustaljena praksa slanja SPAM-a u Srbiji zabranjena kroz tri zakona. Baš me zanima kako će na to da odgovori :)
 
Odgovor na temu

perica6892
Aca Mark
Kruševac

Član broj: 39039
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere24.02.2012. u 18:07 - pre 147 meseci
Ajd' daj e-mail odakle ti je stigao odgovor (taj na koji su iz Leaseweb-a prosledili tvoju poruku)

I ja imam isti problem, stizu ogromne kolicine nezeljenih poruka od PolaCene.rs, a nikada im nisam dao svoju adresu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere02.03.2012. u 23:03 - pre 146 meseci
Evo sa kašnjanjem da javim kako sam ja prošao:

iznerviran što me adriahost ignoriše poslao sam na [email protected]:

Hi,
where I can report spammer using your servers?

I tried to report this to your reseller (AdriaHost) which provide
host-space to spamer but answer was something like "We cannot forbid
anything our dedicated-host customer".

Can I report this to spamcop.net and other Real Time Blacklist
services to mark its IP address, or you will do something ?

Here is last header:
.......


nakon čega dobijam odgovor:

Thanks for your mail to [email protected]. We have processed your mail and contacted our customer with a request to review your complaint and take appropriate action.


a zatim dobijam poruku kao i mmns21:

Poštovani,
izvinjavamo se ukoliko Vam je naš newsletter izazvao bilo kakve neprijatnosti.

Isto tako, molimo i da razumete da je email marketing jedan od najčešćih načina animiranja i prikupljanja novih članova i fanova,
za sve web portale. Samo je to razlog što je i Vama lično stizao naš letter.

Za sve one koji žele da se odjave sa naše mailing liste, postoji link za automatsku odjavu u dnu našeg lettera.
Ako, slučajno, taj link nije radio u trenutku kada ste želili da se odjavite, to je onda sigurno trenutna greška na serveru na koju mi,
na žalost, ne možemo da utičemo. Zato je potrebno ponoviti postupak odjave malo kasnije.

Obzirom da ste nam se Vi direktno obratili, mi smo ručno izbrisali vašu email adresu sa naše mailing liste.


i završilo se mojom replikom:

Izvinjenje nije prihvaćeno,
isto tako, molim vas da razumete da je email marketing ilegalan način animiranja i podložan konsekvencama, i to hosteri znaju i vi znate da
znaju, a sad znate da i ja znam da znaju.

Ne ne želim da se odjavljujem sa liste zato što se nisam ni prijavio na nju, umesto toga za svaki primljeni mejl od vas obratiću se, kao i do sada, direktno hosting kompaniji.
Pa vi sad pazite.

"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere12.03.2012. u 14:03 - pre 146 meseci
Stigao i meni spam od njih na privatni mail pre neki minut.

Citat:

to: [email protected]

Pozdrav,

Nigde se nisam prijavio za vasu mailing listu, tako da mi nije jasno otkud Vama moj mail i pravo da na isti saljete Vase reklamne poruke.

Nadam se da ste upoznati sa time da je email marketing (tzv. spam) ilegalan nacin reklamiranja i da je u Srbiji zabranjen kroz tri zakona. Drugim recima, vi direktno krsite zakon i podlozni ste konsekvencama istog.

Posto AdriaHost nije zainteresovan da reaguje, poslao sam prijavu LeaseWebu. Svaki reklamni mail koji ubuduce dobijem od Vas, na bilo koju od mojih mail adresa, prijavicu direktno hosting kompaniji.

Takodje sam upoznat sa time da jos nekoliko osoba ima isti problem sa spamom koji dolazi od Vas i da su poslali prijavu AdriaHost-u/LeaseWeb-u, medjutim to nije pomoglo, jer nam Vas reklamni materijal i dalje stize. Nadam se da necemo doci u situaciju kada nam jedino resenje bude pozivanje na zakon i podizanje tuzbe protiv Vas.

Sve najbolje,
Marko Paunovic.


Citat:

to: [email protected]

Hello,

where can I report spammer using your servers? Spam is arriving from [email protected] to my private mail.

I reported this to AdriaHost, which is your reseller, but they weren't interested to help and prevent them to send more spam. I am also worried about the fact that I know other people that had same problem, and after numerous reports to AdriaHost/you, they are still spamming, despite there is a law in our country that specifically prohibits this. Please take appropriate action.

Thanks,
Marko Paunovic.
 
Odgovor na temu

webprase
Web designer
Beograd

Član broj: 308172
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere27.10.2012. u 21:05 - pre 139 meseci
Adriahost je samo firma koja zahvaljujući velikom broju sajtova koje poseduje što preko sebe, što preko drugih, reklamira sama sebe i diže se u nebesa. Ja želim samo ljudima skrenuti pažnju da ne padaju na njihove fore i fazone, tehnička podrška i tome slično, jer jednostavno, kad im nešto ne radi oni zovu one od kojih zakupljuju servere, jer nijednu mašinu nemaju u Srbiji, a i nisu baš toliko stručni.

Bio sam kod njih i otišao, realno svim koji žele da rade webhosting, preporučujem samo HOSTGATOR, jer su najbolji, verujte mi ljudi, ja sam se preporodio otkada sam prešao kod njih, prvo što su uvek online na live chatu, drugo što uvek reše problem, treće najpovoljniji su, i četvrto, veoma su razumni za plaćanje, tipa ako zakasniš produže ti na reč, a sve unlimited dobiješ ispod $10, sve što vam treba je Banca Intesa Internet kartica i to je to.

Dakle, apelujem na sve vas, probajte Hostgator i videćete šta je profesionalni hosting, a ove iz firmi poput AdriaHost, Uniwebhosting i sličnih pustite da mažu "džema na 'leba" umesto da mažu vas....

Prase.
 
Odgovor na temu

Sceko

Član broj: 287601
Poruke: 64
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere18.01.2013. u 21:41 - pre 136 meseci
Jedno pitanje sto javno objavljujete mejlove? zasto lepo ne objavite tipa nesto(at)gmail(dot)com eto kako se nadje u bazu. Kao npr http://www.draganmarkovic.net/kontakt.php posle nek se ne cude kad im neko posalje mail.
Hosting u Crnoj Gori www.oklop.me
 
Odgovor na temu

kranc7
Miljan Marković
Novi Sad

Član broj: 86164
Poruke: 22

Sajt: https://www.internetoglas..


+1 Profil

icon Re: AdriaHost utočište za spamere29.09.2013. u 16:23 - pre 127 meseci
Hahah da nije smiješno bilo bi žalosno, ali čovjek kod nas mora da objavi mail, zato što imate dosat korisnika na netu koji ne umiju da popune formu ili ne umiju da skroluju mišem na dole kako bi vidjeli preostali sadržaj a najsvježiji primjer je... zove klijent na telefon i kaže: NEĆE DA POŠALJE MAL !!! a nije greška do mene ... ja sam samo kopirao mail koji si napisao :)) a ja ga napisao sa (at) i (dot) :)) .... prvo sam se dobro ismijao .. a onda nastavio razgovor :)))
kranc7
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: AdriaHost utočište za spamere

[ Pregleda: 12460 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.